Jdi na obsah Jdi na menu
 


                Kameny jsou nejen krásné, jsou i mocné a lidstvo provázejí od počátku 

                existence. Potřebujete pomoc ? Možná stačí jen dotknout se kamene

                ... rukou i srdcem.    

                   Astrologie a léčení drahými kameny

 Nápadné a často i vyjímečné vlastnosti drahých kamenů a jejich estetická odlišnost způsobovaly již od nepaměti, že byly používány jako kameny kultovní, později pak byly přiřazovány i k různým astrologickým znamením nebo jejich hvězdným či planetárním kombinacím. Jejich fyzikální vlastnosti je pak předurčovaly k přímé léčbě, např. elektrická vodivost k předávání energie ( křemen, turmalín ), magnetické vlastnosti k léčení revmatických chorob ( hematit ) atd. Léčba drahými kameny se provádí jejich přikládáním na významná energetická či nervová centra ( např. čakry ). Kameny se aplikují buď jednotlivě, nebo v různých kombinacích. Často jsou používány kameny určité byrvy. Každý kámen aktivně používaný pro léčbu si vyžaduje čas od času očistu, musí se vybít a znovu nabít. Kámen se vybíjí obyčejně pod proudem vody a pak se nabíjí na slunci. Způsoby aplikací i výběry kamenů jsou uváděny v četných zájmových publikacích. Nevěříte- li, mylí čtenáři, mimořádným účinkům drahých kamenů, nevadí. Půjdete- li do obchodu s kameny, vyberete si z nepřeberného množství kamenů ten, který Vás svým vzhledem ( tvarem, barvou) zaujme a nejvíce přitahuje. Budete- li ho nosit stále sebou, zjistíte, že jej jen tak mimovolně, stále častěji berete do rukou, třete ho a tím si vlastně k němu vytváříte i jakýsi nedefinovatelný vztah. Kámen se stává Vaším akumulátorem, který budete brát do rukou také v abnormálních situacích. Budete se přes něj nabíjet i vybíjet. Stane se pro Vás duševní podporou. A duševní pohoda či víra, to je prakticky lék na všechny choroby.

   Přehled přiřazení drahých kamenů jednotlivým astrologickým znamením
 Znamení   zvěrokruhu
 Babyloňané  
 Arabové
 Římané
 Židé
 středověk
 Beran  21.3.-20.4. ametyst safír safír  safír safír , diamant
 Býk 21.4.-20.5. achát smaragd achátchalcedon smaragd.   chryzopras
 Blíženci 21.5.-21.6. beryl achát, chalcedon smaragd smaragd perly, achát
 Rak 22.6.- 22.7. smaragd  karneolonyxonyx rubín, karneol
 Lev 23.7.- 23.8. rubín sardonyx karneol karneol onyx, sardonyx
 Panna 24.8.- 23.9. jaspis chryzolit sardonyx chryzolit chryzolit
 Váhy 24.9.- 23.10. diamant

  

akvamarín, beryl

 akvamarín akvamarín akvamarín, opál
 Štír 24.10.- 22.11 topaz topaz beryl, topazberyl, topaz topaz, tygří oko
 Střelec 23.11.-21.12. tyrkys rubín rubín  rubín  zirkon, tyrkys
 Kozoroh 22.12.-20.1. opál granát granát  granát  granát, růženín
 Vodnář 21.1.-19.2. safír  ametyst  ametyst  ametyst  ametyst, onyx
 Ryby 20.2.-20.3. chryzolit hematit  hematit  jaspis turmalín, jaspis

 Čakry

 Bílá čakra temene, fialová čakra čela, modrá čakra hrdla, zelená čakra srdce, žlutá čakra pupeční, oranžová čakra sakrální, červená čakra základní.

   Výběr kamene

 Začneme zcela jednoduše - nákupem. Samozřejmě, že ideální cestou k získání kamene by bylo navštívit naleziště. Pro většinu z nás je tato cesta časově i organizačně příliš náročná a kvůli některým kamenům bychom navíc museli zcestovat velký kus světa, proto asi nakonec skončíme v obchodě s minerály. Chcete vstoupit do prvního, jenž vám příjde do cesty ? Pozor!, opatrnosti nikdy nezbývá. Ty leštěné se dají koupit téměř všude za přístupnou cenu. Pokud to s prací s kameny myslíte vážně, hledejte raději jinde. Nejlépe se hodí kámen volný, neopracovaný, zakoupený v seriózní  prodejně minerálů, kde vám zaručí, že kameny nejsou dobarvované a nejdou z ruky do ruky. Vybírejte v klidu, snažte se kámen " nahmatat" a nechat ho na sobě působit, kámen si vybírá vás. Ty opravdu dobré, zvlášť pokud kupujete neopracovaný krystal, na sebe upozorní samy. Za přijatelnou cenu se dají pořídit velmi kvalitní krystaly křišťálů. Krystal kryšťálu je pro " magika " s drahokamy doslova " základním kamenem" arzenálu. 

 Proč je tak důležité pečlivě vybírat ? Práce s kamenem je většinou dlouhodobý vztah, a proto vyžaduje jistotou upřímnost a jakkoli to může znít podivně, slušnost. Kámen totiž můžeme nejen použít ke svému prospěchu , ale také pošpinit a zničit, často nevratně.

 

                                         Očista kamene

 Předpokládejme, že jste svůj vyvolený kámen potkali a přinesli si ho domů plni nedočkavosti. Můžete s ním už začít pracovat ? Rozhodně ne. Než se kámen dostal k vám, prošel mnohýma rukama a jeho " historii " těžko zjistíte. Než ho tedy necháte na sebe působit, je nutné provést očištění kamene. Při prvním kontaktu je lepší důkladná očista. Jak postupovat ? Poměrně spolehlivou metodou je naložit kámen přes noc do roztoku mořské soli připravený ve skleněné, porcelánové nebo kameninové nádobě ( kovové nádoby jsou absolutně nevhodné), poté ho opláchnout pod tekoucí vodou a nakonec nechat uschnout na slunci . Z popisu postupu vyplývá, že ideální by bylo mít k dispozici bystřinku a skalku na slunném místě, ale očistu lze zrovna tak provést i ve městě, kde bystřinku nahradí vodovodní kohoutek.

                                         Křišťálové kyvadlo

 Kyvadlo představuje jednu z nejpraktičtějších a nejvíce využívaných magických pomůcek vůbec. Použití "pendlu" je relativně snadnou metodou, jak zjišťovat vliv předmětů na naše nitro i organismus, usnadňuje diagnostiku nemocí, umožňuje získat odpovědi na otázky... I zcela laickým způsobem ho lze úspěšně používat a tomu odpovídá i jeho obliba, často se používá například k zjištění pohlaví ještě nenarozeného dítěte a podobně.

   Kyvadlo , může být z mnoha materiálů, ale křišťál je pro tohle poslání obzvlášť vhodný, jelikož chrání tazatele před " zpětným rázem " ,

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pochvala

(Althernative, 25. 11. 2010 21:40)

Pekne zatrideni, jednotlive kaneny naleznete take na www.svetkamenu.cz . Léčivé kameny pro každý neduh.

wow

(lia, 8. 10. 2007 13:04)

tak toto je fakt pecka..

Ahojky

(Jíťa, 2. 8. 2007 20:01)

Zdarec sestřenko na tvou stránku chodím dost často a máš tu dost dobrejch věcí!!!NBěkterý sem použila i na referáty:-)Jíťa07

Jířa

(Jůů, 3. 4. 2007 15:37)

jj tohle je taky velice pěkný...:-)))